Ciekawe wydarzenia
Jasełka w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 grudnia 2019 00:00

W środę 18 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe połączone z Mikołajem. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami, a Pani dyrektor złożyła wszystkim przybyłym gościom serdeczne życzenia.          

Ewa Kosińska

 
Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 grudnia 2019 00:00

W dniu 10 grudnia 2019 roku w oddziale przedszkolnym w grupie 0a zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie ozdób, kartek świątecznych oraz zdobienie pierników.Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.    

Ewa Kosińska

 
Występ przedszkolaków w konkursie pieśni patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 00:00

W poniedziałek 4 listopada grupa 0a wzięła udział w XV Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Dzieci wykonały wykonały utwór pt. "Orzeł biały" i choć tym razem nie zostały wyróżnione przez jurorów, to sam występ sprawił przedszkolakom wiele radości i zyskał przychylność publiczności.

Justyna Jeżewska

 
Zajęcia przedszkolaków w sali edukacyjnej "Ognik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 23:41

Pod koniec października grupa 0a wybrała się do siedziby Komendy Straży Pożarnej w Olecku, by wziąć udział w zajęciach w niedawno otwartej sali edukacyjnej. Dzieci mogły przebrać się w stroje strażackie, dowiedzieć się, w jaki sposób zachować się w razie pożaru oraz skutecznie wezwać pomoc. Wielką atrakcją okazał się pokaz strażackiego sprzętu, a zwłaszcza samochodów ratowniczo – gaśniczych, a w jednym z nich dzieci mogły spędzić kilka chwil. Dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie i czas poświęcony na zajęcia z przedszkolakami.

Justyna Jeżewska

 
0 B z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 października 2019 21:32

 

Wcielaliśmy się w rolę strażaków. Poznaliśmy różne zagrożenia i sposoby reagowania. Biliśmy w dzwon na alarm, polewaliśmy wodą....trawkę ;-) i poznaliśmy wyposażenie wozu. Pogoda dopisała i spacerując w obie strony podziwialiśmy piękną złotą jesień.

Zmieniony: czwartek, 17 października 2019 21:53
 
Wszystko zaczyna się od przedszkola... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 września 2019 00:00

     

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2010 miały również oddziały przedszkolne podejmujące naukę w ,,zerówce", która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Najmłodsi podopieczni

Zmieniony: niedziela, 08 września 2019 21:39
Czytaj więcej...…
 
Uczniowie klas 0 – 2 obejrzeli spektakl pt.,,Pinokio” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 marca 2019 22:32

Dnia 22 lutego 2019 r. uczniowie klas 0 – 2 obejrzeli spektakl pt.,,Pinokio”, pouczającą opowieść o drewnianym pajacyku, który za wszelką cenę chciał zostać prawdziwym chłopcem. Z opowieści dzieci dowiedziały się, że godne pochwały są takie wartości jak: nauka, praca, życzliwość, troska o słabszych.

 
Klasy 1-2 bawiły się na balu karnawałowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 stycznia 2019 21:42

16 stycznia 2019 r. dzieci z oddziałów O i uczniowie klas 1-2 bawiły się na balu karnawałowym. Imprezę prowadzili animatorzy z grupy Pióropusz. Zróżnicowane i ciekawe zabawy wywołały mnóstwo uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Zmieniony: wtorek, 22 stycznia 2019 21:44
 
W styczniu dzieci z grupy SKRZATY przygotowały swoim rodzicom i dziadkom krótką część artystyczną. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 01:00

W styczniu dzieci z grupy SKRZATY przygotowały swoim rodzicom i dziadkom krótką część artystyczną. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

 
CHOCHLIKI wyśpiewała sobie I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd "Szkolne Kolędowanie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 stycznia 2019 00:41

Przepiękną kolędą "To już pora na wigilię" do słów Wandy Chotomskiej Naila Nowoć z grupy 0B CHOCHLIKI wyśpiewała sobie I miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd "Szkolne Koledowanie"

 
Przedszkolaki wzięły udział w spektaklu "Śnieżka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2018 01:00

19 grudnia przedszkolaki wzięły udział w spektaklu "Śnieżka" na który zostały zaproszone do ROK Olecko.

Zmieniony: środa, 02 stycznia 2019 00:22
 
Wigilia przedszkolna w grupie Chochliki z udziałem rodziców i Mikołaja. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 grudnia 2018 01:00

20 grudnia przedszkolaki z grupy Chochliki wzięły udział w klasowej wigilii z udziałem rodziców i Mikołaja. Zanim rozpakowały upominki zaprezentowały gościom część artystyczną: były to piosenki, wiersze i układy taneczne.

Zmieniony: czwartek, 03 stycznia 2019 01:01
 
"Zośka i skarb piratów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 00:05

"Zośka i skarb piratów" to niezwykle widowiskowe przedstawienie, na które zostali zaproszeni najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zachwycały dźwięki, światła oraz barwne stylizacje, rekwizyty i scenografia.

 
WYJŚCIE DO KINA NA SPEKTAKL O CZERWONYM KAPTURKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 15:03

Wyjście do kina na spektakl o Czerwonym Kapturku połączyliśmy z dłuższym spacerem. Pogoda dopisała i można było podziwiać piękną jesienną przyrodę. Sam spektakl dostarczył mnóstwa wrażeń i emocji. Od wybuchów śmiechu i salw ze strzelby gajowego drżała sala kinowa. Aktorzy wspólnie bawili się z młodymi widzami zachęcając ich do czynnego udziału w spektaklu.

 
WIERSZE O TEMATYCE JESIENNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 15:02

Zaproszone przez panią Dorotę oraz jej młodych podopiecznych z koła recytatorskiego dzieci z grupy CHOCHLIKI z przyjemnością wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały też pomieszczenie i regały z książkami, podziwiały wspaniałe jesienne dekoracje.

 
UDZIAŁ W QUIZIE O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 15:00

Zanim najmłodsi uczniowie stanęli przed obiektywem pani fotograf i przebrani w militarne mundurki rozpoczęli swe doświadczenia w modelingu, wzięli udział w quizie o tematyce patriotycznej. Popisali się szeroką wiedzą dotyczącą państwowości a przy tym wybornie się bawili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3