Innowacja matematyczno-przyrodnicza
Spotkanie z puszczą i żubrem imperatorem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 października 2016 22:56

W czwartek, 20 października uczniowie klas 1c, 1d, 3d realizujących innowację matematyczno-przyrodniczą  oraz wszyscy miłośnicy przyrody naszej szkoły wybrali się na wycieczkę krajoznawczą o charakterze ekologiczno – geograficzno - kulturowym do Białowieskiego Parku Narodowego. O godzinie 10:00 spotkaliśmy się z przewodnikiem w Muzeum Przyrodniczo - Leśnym.

Zmieniony: wtorek, 05 września 2017 22:30
Czytaj więcej...…
 
Wiosenne prace w szkolnym ogrodzie „Zielona oaza” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 maja 2016 15:33

Dnia 6 maja 2016 roku uczniowie klasy 3d realizującej innowację matematyczno-przyrodniczą mieli przyjemność uczestniczyć w rozpoczęciu prac związanych z tworzeniem nowego szkolnego ogrodu na posesji gimnazjum.

Zmieniony: piątek, 20 maja 2016 22:21
Czytaj więcej...…
 
„Drzemka nad taflą jeziora” – wyróżnienie Gabrieli Jeglińskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 maja 2016 00:09

Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy IId Gabriela Jeglińska, zdobyła wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Fotograficznym „Ptaki krajobrazu Warmii i Mazur” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Gabriela zgłosiła do konkursu piękne zdjęcie prezentujące drzemiącą kaczkę krzyżówkę nad taflą Jeziora Oleckie Wielkie.

Składamy serdeczne gratulacje J

Wojciech Jegliński

 
„Polska Amazonia w obiektywie gimnazjalisty ” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 maja 2016 23:58

10 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. Polska Amazonia w obiektywie gimnazjalisty”. Konkurs został przeprowadzony wśród uczestników projektu z zakresu działalności ekologicznej „Dzień w Dolinie Narwi, czyli przez zielone wrota Polskiej Amazonii”.

Czytaj więcej...…
 
Zielona architektura szkolnego krajobrazu - start PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 kwietnia 2016 14:54

Uprzejmie informujemy, iż w bieżącym semestrze w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku realizowany jest projekt z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Zielona architektura szkolnego krajobrazu”. Projekt ten wspiera finansowo Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w ramach programu Małych Grantów Wiosna 2016.

Zmieniony: wtorek, 26 kwietnia 2016 22:52
Czytaj więcej...…
 
Dzień w Dolinie Narwi czyli przez zielone wrota Polskiej Amazonii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 kwietnia 2016 19:03

W piękną wiosenną sobotę 16 kwietnia 2016r. uczniowie klas 1d, 1e, i 2d realizujący innowację matematyczno-przyrodniczą oraz miłośnicy przyrody z pierwszych i drugich klas wzięli udział w wycieczce o charakterze ekologiczno – geograficzno - kulturowym do Narwiańskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej...…
 
„Matematyka w Zarządzaniu” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 00:00

Dnia 5 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIV edycji konkursu „Matematyka w Zarządzaniu” organizowanego pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. Trzydzieści osiem „najtęższych głów” naszego gimnazjum zmagało się z zadaniami otwartymi w jednym z najtrudniejszych konkursów matematycznych.

Czytaj więcej...…
 
Jaką klasę wybrać? – uczniowie o pracy w poszczególnych oddziałach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:58

Drodzy szóstoklasiści, posłuchajcie, jak o pracy w klasach objętych innowacjami oraz o pracy w klasie sportowej i terapeutycznej opowiadają uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Ich refleksje i rekomendacje z pewnością pomogą wam wybrać oddział zgodny z waszymi predyspozycjami.

Czytaj więcej...…
 
„Woda źródłem życia” – sukces Bianki Dąbek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 marca 2016 01:00

Miło jest nam poinformować, iż Bianka Dąbek klasa 2d, w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne została laureatką konkursu plastycznego „Woda źródłem życia”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca).

Czytaj więcej...…
 
KANGUR 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 marca 2016 22:40

Dnia 17 marca 2016 roku odbył się MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Uczniowie klas I , II , III  naszego gimnazjum rozwiązywali zadania w kategorii KADET (59 osób), natomiast klas III -  JUNIOR (17 osób).

Czytaj więcej...…
 
Matematyczna fotografia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 marca 2016 19:59

Dnia 14 marca 2016 roku obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi.  W tym też dniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku wzięliśmy udział w spotkaniu podsumowującym konkurs „Matematyka w obiektywie”.

Zmieniony: piątek, 25 marca 2016 22:58
Czytaj więcej...…
 
Gospodarka wodno-ściekowa tematem lekcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 marca 2016 16:22

10 marca 2016 roku uczniowie klas realizujących innowację matematyczno-przyrodniczą (1d, 1e, 2d) oraz klasa 2e, wzięły udział w prelekcji przedstawiającej problematykę gospodarki wodno-ściekowej w naszym mieście.

Czytaj więcej...…
 
Biebrzańska opowieść PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 12 marca 2016 01:00

Dnia 3 marca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy panią Sylwię Gadomską, specjalistę ds. edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Biebrzański Park Narodowy od 9 września 1993 roku chroni unikatowy w skali Europy ekosystem doliny rzeki Biebrzy. Jednocześnie jest największym polskim parkiem narodowym (592,23km²).

Czytaj więcej...…
 
Święto Szkoły w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 lutego 2016 01:14

W dniu 19 lutego 2016 roku społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uroczyście obchodziła Święto Szkoły oraz VII edycję Memoriału im. Władysława Żurowskiego.

Uroczystą akademię, która przebiegała pod hasłem „Mikołaj Kopernik – człowiek, który zmienił świat”, swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście, m.in.: Burmistrz Miasta Olecko p. Wacław Olszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Karol Sobczak, Wicestarosta Powiatu Oleckiego p. Kazimierz Iwanowski, ks. prałat Marian Salamon, p. Andrzej Kamiński dyrektor MOSiR-u w Olecku, komendant Straży Pożarnej p. Jan Mróz, p. Zbigniew Poniatowski Nadleśniczy Nadleśnictwa w Olecku. Wśród przybyłych znaleźli się również przedstawiciele instytucji ściśle współpracujących z gimnazjum: p. Elżbieta Domasik – dyrektor Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, p. Zbigniew Bogdan – kierownik W-MODN, p. Małgorzata Burba – konsultantka W-MODN, jak i przedstawiciele lokalnych mediów. Dziękujemy za obecność szacownych Przyjaciół Dwójki, a także dyrektorów, nauczycieli i młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół gminnych, którzy włączyli się do wspólnego świętowania i wraz z nami uczcili chlubną tradycję naszego gimnazjum.

Zmieniony: środa, 24 lutego 2016 01:29
Czytaj więcej...…
 
Kopernikański finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 lutego 2016 01:00

Dnia 18 lutego (czwartek) 2016r. zgodnie z tradycją naszego gimnazjum odbył się IX Szkolny Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku - „Mikołaj Kopernik – człowiek, który zmienił świat”. W zabawie uczestniczyli przedstawiciele oddziałów: Id, Ie, IIc i IId , którzy zakwalifikowali się we wcześniejszych eliminacjach. Reszta klas przygotowała chwytliwe hasła, transparenty, plakaty czy nawet stroje potrzebne do kibicowania swoim drużynom.

Zmieniony: wtorek, 01 marca 2016 21:01
Czytaj więcej...…
 
Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 grudnia 2015 14:24

Drodzy uczniowie!

Z nieukrywaną radością i przyjemnością pragnę poinformować, iż w wyniku weryfikacji Waszych prac przez Przewodniczących Komisji Konkursowych ustalone zostały listy uczniów zakwalifikowanych do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym. Serdeczne gratulacje. Jesteśmy dumni z Was drodzy gimnazjaliści i wierzymy w kolejny sukces.

W imieniu całej społeczności szkolnej i rodziców życzę powodzenia na wojewódzkim szczeblu zmagań konkursowych.

Czytaj więcej...…
 
Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 grudnia 2015 00:32

Znamy już wyniki pierwszego etapu XI edycji Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Składała się ona z dwóch części. Pierwsza z nich, testowa odbyła się na szczeblu szkolnym dnia 24.09.2015r. i polegała na rozwiązaniu zadań zamkniętych.

Czytaj więcej...…
 
„Nad Wigrami płynie, nie płynie czas?” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 listopada 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

26 listopada 2015 r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. Nad Wigrami płynie, nie płynie czas?”. Konkurs został przeprowadzony wśród uczestników projektu z zakresu działalności ekologicznej „Wehikułem czasu nad Wigrami” wspieranego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Gimnazjaliści zgłosili bardzo ciekawe fotografie prezentujące przyrodę lub dziedzictwo kulturowe Wigierskiego Parku Narodowego. Spośród zgłoszonych prac, w konkursie wyłoniono następującą kolejność:

I miejsce – Gabriela Olszewska 2d Oaza spokoju, Oczami robaka, W cieniu drzew

II miejsce – Hanna Kempisty 1e Jesienny spokój, Przyroda w lustrze, Żółte szaleństwo

II miejsce – Łukasz Chojnacki 1c Mały mieszkaniec Wigier, Suchar z ukrycia, Wigierski las jesienią

III miejsce – Amelia Żylińska 1c Perspektywa z lotu ptaka, W stronę słońca, Z drugiej strony

Wyróżnienia:

Hubert Dąbrowski 1a Niezapomniany leśny szlak, Poranna cisza nad Sucharem, Dzień w szarej mgle

Filip Drażba 1e Miejscowy folklor … nad Wigrami, Za drzwiami … kryje się historia, Suchary jesienną porą …

Składamy serdeczne gratulacje laureatom konkursu.

O wręczenie nagród i dyplomów poinformujemy w najbliższym czasie.

 

mgr Wojciech Jegliński

Zmieniony: niedziela, 29 listopada 2015 23:54
 
Wojewódzki Konkurs z Matematyki - etap pierwszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 listopada 2015 00:16

4 listopada w naszym gimnazjum odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Wzięło w nim udział osiemdziesięciu jeden uczniów. Test trwał 90 minut i składał się z dziesięciu zadań zamkniętych oraz pięciu otwartych. Łącznie do zdobycia było dwadzieścia pięć punktów. Aby zakwalifikować się do następnego etapu, należało uzyskać wynik co najmniej 18 punktów.

Czytaj więcej...…
 
Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 listopada 2015 01:28


<kliknij by zobaczyć galerię>

 
Spotkanie z parkami krajobrazowymi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 31 października 2015 13:46


<kliknij by zobaczyć galerię>

Dnia 30 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach projektu pt. „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” realizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Przedstawiciel Wdawskiego Parku Krajobrazowego, pan mgr inż. Piotr Szumigaj, zapoznał nas z jedną z głównych form ochrony przyrody w Polsce jaką jest park krajobrazowy. Łączna powierzchnia parków krajobrazowych wynosi około 2,61 mln ha, co stanowi 8,4% powierzchni kraju. Najstarszym z nich jest Suwalski Park Krajobrazowy założony w 1976 roku.

Zmieniony: czwartek, 05 listopada 2015 20:54
Czytaj więcej...…
 
Wehikułem czasu nad Wigrami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2015 00:37


<kliknij by zobaczyć galerię>

W piękną, słoneczną sobotę 24 października 2015 roku uczniowie klas realizujących innowację matematyczno – przyrodniczą oraz miłośnicy przyrody naszej szkoły wzięli udział w wycieczce o charakterze ekologiczno – geograficzno - kulturowym do Wigierskiego Parku Narodowego. Opiekunami byli nauczyciele biologii p. Elżbieta Orlik-Gogacz, p. Agnieszka Baranowska-Moroz i geografii p. Wojciech Jegliński oraz rodzice p. Wioleta Kempisty i p. Ewa Muster-Drażba. Po urokliwych zakątkach parku oprowadzała nas przewodnik pani Barbara Perkowska.

Zmieniony: sobota, 31 października 2015 13:28
Czytaj więcej...…
 
Innowacja matematyczno-przyrodnicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Przyćmienie Pobierz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Sukcesy konkursowe gimnazjalistów PDF Drukuj Email
czwartek, 28 kwietnia 2011 23:40

 

fot. W. Jegliński

Mijające tygodnie II semestru przynoszą liczne sukcesy uczniów reprezentujących Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w konkursowych zmaganiach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie w roku szkolnym 2010/2011 zostali:

? Historia ? Aleksander Papadopulos kl. III A, opiekun p. Anna Kaczor

? Język rosyjski ? Diana Dodyak kl. I B oraz Eugeniusz Lios kl. II A, opiekun p. Bogumiła Makola

? Język francuski - Maciej Maruszak klasa II B, opiekun p. Wojciech Jegliński

Warto podkreślić, iż laureaci wojewódzkich konkursów są zwolnieni z przystąpienia do właściwej części egzaminu gimnazjalnego i automatycznie uzyskują maksymalną liczbę 50 punktów. Wrażeniami pokonkursowymi dzieli się z nami Aleksander Papadopulos: ?Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego konkursu z historii było dla mnie osobistym sukcesem. Na finale wojewódzkim, który miał miejsce w Ełku, gdy zobaczyłem pytania to byłem przekonany, że mogę zostać laureatem. I udało się!?

Tytuł finalisty uzyskali następujący uczniowie:

? Język polski ? Ola Chodkiewicz i Jakub Aleksander Sobczak kl. III C, opiekun p. Renata Kołdys

? Matematyka ? Aleksandra Jankowska kl. III C i Konrad Barszczewski kl. III A, opiekun p. Marta Domoradzka

? Język angielski ? Hubert Lau kl. III A, opiekun p. Małgorzata Harasim

? Geografia ? Hubert Lau kl. III A, opiekun p. Danuta Krupińska

W związku z przypadającą na 1 maja 2011 roku beatyfikacją Jana Pawła II nasza szkoła przystąpiła do dwóch ogólnopolskich konkursów wiedzy o Wielkim Polaku.

W konkursie ?Papież Słowianin - konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły ? Jana Pawła II? zorganizowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty uczeń Aleksander Papadopulos kl. III A zajął 4 miejsce w województwie warmińsko ? mazurskim. Z tytułem laureata zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim dnia 18 maja 2011 roku. Zakwalifikowałem się do tego konkursu pisząc pracę o Papieżu i Ojczyźnie, ucząc się między ?historią?, a ?geografią?. ? mówi Olek. W Olsztynie nie chciałem zawieść siostry i ucieszyłem się, gdy podczas ogłoszenia wyników okazało się, że jestem czwarty i mogę uczestniczyć w finale ogólnopolskim. Ja byłem zadowolony, ale zobaczyć zaskoczenie Siostry Ilony ? to było ?bezcenne?.

W eliminacjach wojewódzkich w Olsztynie wzięli również udział Ola Chodkiewicz oraz Emilia Retel z klasy III C. Uczniowie do konkursu przygotowani zostali przez Siostrę Ilonę Murza.

W drugim konkursie pt. ?Myśli Jana Pawła II? eliminacje szkolne, a następnie wojewódzkie pomyślnie zakończyły Weronika Kisielewska kl. II A oraz Agata Jasionowska kl. II B. 15 kwietnia 2011 r. uczennice reprezentowały Gimnazjum nr 2 w ogólnopolskim finale w Suwałkach. Konkurs składał się z dwóch części ? etapu pisemnego i etapu ustnego. Nasze gimnazjalistki dzielnie zmagały się ze skomplikowanymi pytaniami testowymi, niestety zabrakło im bardzo niewiele, aby przebrnąć do zmagań ustnych i zostać laureatem. Agata podsumowuje: ?Test składał się z trudnych pytań, bardzo szczegółowych, które opierały się głównie o teksty papieskie wygłoszone podczas Światowych Dni Młodzieży. Zabrakło mi dosłownie punktu. Niemniej jednak jestem z siebie bardzo zadowolona?. Natomiast Weronika powiedziała: ?Atmosfera finału była niezwykle podniosła i uroczysta. Organizatorzy zapewnili uczestnikom z całej Polski obiad i wycieczkę krajoznawczą do klasztoru na Wigrach. Każdy finalista konkursu otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom. Nagrody wręczyli m.in. bp Jerzy Mazur i wiceminister edukacji.? Uczennice do konkursu przygotowała Siostra Maria Wnuk.

Znaczący artystyczny sukces w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu odniósł Jakub Sobczak kl. III C. Praca Jakuba pt. ?Autoportret? zyskała uznanie jury i została nagrodzona darmowym udziałem ucznia w warsztatach przygotowujących do egzaminu z rysunku, rzeźby i malarstwa. ?Myślę, że konkurs ten pomógł mi zdobyć nowe doświadczenia oraz rozwijać swoje zainteresowania. Jest to zapewne pierwszy krok w długoletniej pracy, której zamierzam się podjąć. Warsztaty będące nagrodą w tym konkursie na pewno  w znacznym stopniu ułatwią mi dostanie się do wymarzonej szkoły, czyli liceum plastycznego?. Opiekunem ucznia jest p. Tadeusz Gut.

Wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom przedmiotowych zmagań, ich rodzicom i nauczycielom składamy najserdeczniejsze gratulacje, a w przypadku Aleksandra życzymy powodzenia na szczeblu ogólnopolskim.

 

wojeg

 

 

Zmieniony: piątek, 29 kwietnia 2011 08:15