„LEKTUROMANIACY” – sprawozdanie z V Regionalnego Turnieju Czytelniczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 09:30

„LEKTUROMANIACY”

– sprawozdanie z V Regionalnego Turnieju Czytelniczego

pod Honorowym Patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty,

Burmistrza Olecka, Starosty Powiatu Oleckiego

oraz Instytutu Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

 

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – ta refleksja Wisławy Szymborskiej przyświecała nam 19 maja 2017 r. podczas V Regionalnego Turnieju Czytelniczego „LEKTUROMANIACY”, który odbył się w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

Czytaj więcej...…
 
V REGIONALNY TURNIEJ CZYTELNICZY „LEKTUROMANIACY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Serdecznie zapraszam wszystkie szkoły gimnazjalne z terenu powiatu oleckiego, ełckiego, gołdapskiego i suwalskiego do udziału w kolejnej już V edycji Regionalnego Turnieju Czytelniczego "LEKTUROMANIACY".

Czytaj więcej...…
 
Podziękowania za pomoc i wsparcie udzielone nam podczas organizacji IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „Lekturomaniacy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 00:00

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie udzielone nam podczas organizacji IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „Lekturomaniacy” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Olecka, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Oleckiego, Instytutu Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztyniektóry odbył się dnia 8 kwietnia 2016 w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku:

Czytaj więcej...…
 
„LEKTUROMANIACY” – sprawozdanie z IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego pod Honorowym Patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Olecka, Starosty Powiatu Oleckiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 21:35

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi” – ta refleksja Jana Kasprowicza przyświecała nam 8 kwietnia 2016 r. podczas IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „LEKTUROMANIACY”, który odbył się w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.      

Czytaj więcej...…
 
Od manii czytania do chęci pisania - Lekturomaniacy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 kwietnia 2015 00:00

Konkurencja „Od manii czytania do chęci pisania”,
w której uczestnicy musieli napisać ogłoszenie

Czytaj więcej...…
 
„Lekturomaniacy” III Regionalny Turniej Czytelniczy pod Honorowym Patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Olecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 kwietnia 2015 22:56


<kliknij by zobaczyć galerię>

„Książka jest życiem naszych czasów” - ta mądrość ludowa przyświecała nam 9 kwietnia 2015 r. podczas III Regionalnego Turnieju Czytelniczego „Lekturomaniacy”, który w tym roku odbył się w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.

Ideą konkursu było gruntowne zweryfikowanie znajomości kanonu lektur obowiązujących w gimnazjum i wykorzystanie tej wiedzy poprzez kreatywne i nowatorskie formy ich omówienia, wyrabianie sprawności językowej poprzez udzielanie wypowiedzi słownych oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Nauczeni dwuletnim doświadczeniem jesteśmy pewni, iż formuła konkursu i atmosfera zdrowej rywalizacji kolejny raz przyczyniły się do zachęcenia młodzieży, aby sięgnęli po nowe przygody zapisane na kartach ksiąg.

Zmieniony: czwartek, 16 kwietnia 2015 23:19
Czytaj więcej...…
 
IV SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY LEKTUROMANIACY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 marca 2015 00:23<kliknij by zobaczyć galerię>

Umiejętność czytania wśród Gimnazjalistów nie jest rzeczą niezwykłą. Kreatywne wykorzystanie przeczytanego tekstu, może już taką być. Przekonaliśmy się o tym 3 marca 2015r. podczas IV Szkolnego Konkursu Czytelniczego Lekturomaniacy. Szczęśliwa 13 spotkała się w auli Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku we wtorkowe popołudnie, by stworzyć scenopis ulubionej sceny z Zemsty Aleksandra Fredry. Zadanie konkursowe wymagało od uczestników nie tylko znajomości treści lektury, ale także wiedzy z zakresu filmu.

Czytaj więcej...…
 
II Regionalny Turniej Czytelniczy „Lekturomaniacy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 kwietnia 2014 00:00


fot. W. Bukpaś, K. Kondracka

 

„Lekturomaniacy”

II Regionalny Turniej Czytelniczy

pod Honorowym Patronatem
Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty
i Burmistrza Olecka

Zmieniony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 23:17
Czytaj więcej...…