mały Archimedes
PODSUMOWANI EREALIZACJI PROJEKTU ARCHIMEDES PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 września 2013 20:05

 

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU

ARCHIMEDES

 
Zmagania z „Małym Archimedesem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
piątek, 14 grudnia 2012 12:20

fot. J. Najechalski

W dniu 8 grudnia 2012 r. w siedzibie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbył się finał II edycji Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów gimnazjum. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku reprezentowało 3 uczniów klasy III b, którzy zdobyli największą ilość punktów podczas szkolnego etapu konkursu: Magdalena Rydzewska, Paweł Makowski i Michał Bronikowski. Opiekę nad uczestnikami konkursu sprawował pan Jan Najechalski, nauczyciel fizyki.

W etapie finałowym Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego wzięło udział 90 uczniów z 30 szkół całej Polski realizujących projekt „Mały Archimedes”. Nasi reprezentanci nie znaleźli się w czołówce, ale udział w zmaganiach konkursowych był dla nich cennym doświadczeniem.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali przenośne nośniki pamięci oraz nagrody książkowe.

Magdalena Rydzewska 3B

 

Zmieniony: piątek, 14 grudnia 2012 15:09
 
Szkolne zmagania z Małym Archimedesem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Nauczyciel   
środa, 24 października 2012 21:44

fot. W. Bukpaś

 

Dnia 23.10.2012 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematyczno-przyrodniczego adresowany do uczniów biorących udział w projekcie Mały Archimedes. Polegał on na samodzielnym rozwiązaniu 50 zadań zamkniętych z zakresu nauk ścisłych (matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii) w czasie 90 minut. Do II etapu, który odbędzie się 8 grudnia b.r. w siedzibie ACE w Augustowie zakwalifikowało się trzech uczniów z najwyższym wynikiem. Są to uczniowie klasy III b: Magdalena Rydzewska, Paweł Makowski oraz Michał Bronikowski. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 28 uczniów klas trzecich.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Magdalena Ampulska

 

Zmieniony: czwartek, 25 października 2012 08:55
 
Mały Archimedes nad Wigrami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2012 10:55

fot. E. Ishizaka, A.Makarewicz


W dniach 13-18 sierpnia 2012 r. Emilia Ishizaka i Agata Makarewicz, uczennice kl. 3b naszej szkoły, wzięły udział w obozie naukowym  w Wigierskim Parku Narodowym. Podczas pobytu obozowiczki poznały piękno i zalety tamtejszej flory i fauny. Rozmaite zajęcia oraz prezentacje w przyjemnej formie dostarczyły im dużo cennych informacji, a także zintegrowały uczestników wyjazdu.

W ciągu sześciu dni zwiedziły wiele ciekawych miejsc takich jak: Muzeum Wigier, siedziba WPN, Suwalski Park Krajobrazowy. Warsztaty kulinarne, ceramiczne oraz wycieczka rowerowa skutecznie umiliły czas pobytu.Obóz naukowy nad Wigrami został zorganizowany w ramach realizowanego w gimnazjum projektu "Mały Archimedes".

Emilia Ishizaka

 

Zmieniony: niedziela, 23 września 2012 15:22
 
Mały Archimedes nad Wigrami PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2012 10:54

 

 

 

W dniach 13-18 sierpnia 2012 r. Emilia Ishizaka i Agata Makarewicz, uczennice kl. 3b naszej szkoły, wzięły udział w obozie naukowym  w Wigierskim Parku Narodowym. Podczas pobytu obozowiczki poznały piękno i zalety tamtejszej flory i fauny. Rozmaite zajęcia oraz prezentacje w przyjemnej formie dostarczyły im dużo cennych informacji, a także zintegrowały uczestników wyjazdu.
W ciągu sześciu dni zwiedziły wiele ciekawych miejsc takich jak: Muzeum Wigier, siedziba WPN, Suwalski Park Krajobrazowy. Warsztaty kulinarne, ceramiczne oraz wycieczka rowerowa skutecznie umiliły czas pobytu.
Obóz naukowy nad Wigrami został zorganizowany w ramach realizowanego w gimnazjum projektu "Mały Archimedes".

Emilia Ishizaka

 
Wakacje z „Małym Archimedesem" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 września 2011 06:00

fot. W. Kisielewska


W dniach 25 czerwca – 1 lipca 2011 r. dwie uczennice Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku – Weronika Kisielewska III a oraz Magdalena Michałowska III d – uczestniczyły w wyjeździe naukowym do Czech i Niemiec,
zorganizowanym w ramach realizowanego w naszej szkole projektu
„Mały Archimedes”. W wycieczce uczestniczyła także młodzież z województwa lubelskiego oraz innych gimnazjów warmińsko-mazurskiego.

Jako pierwszy zwiedziliśmy Wrocław i jego największe atrakcje: Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Stare Miasto, Kościół Św. Krzyża, Katedra Wrocławska. Następnym punktem wycieczki było jedne z najpiękniejszych miast Europy Praga i jej najsłynniejsze miejsca: Hradczany, Rynek Staromiejski, Plac Wacława.

W dalszej kolejności pojechaliśmy do stolicy Bawarii w Niemczech - Monachium. Podziwialiśmy Bramy Miejskie (Isartor, Sendlinger Tor, Karlstor), Katedrę Najświętszej Maryi Panny, Kościół Św. Piotra, Stary i Nowy Ratusz, Stadion Olimpijski. Deutsches Museum stanowiło główną atrakcję tego miasta.

Następnego dnia udaliśmy się do Norymbergii, gdzie odwiedziliśmy Turm der Sinne, czyli muzeum nauki i technik, zaprojektowanego z myślą o nastolatkach.
Kończąc pobyt w Niemczech poznaliśmy miasto Poczdam i jego zabytki, jak: Pałac Sanssouci, Alexandrówkę i Bramę Brandenburską.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Poznań.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Zawarłyśmy wiele nowych znajomości z rówieśnikami z innych szkół. Mile będziemy wspominać czas spędzony na wyjeździe.

Weronika Kisielewska III a

Magdalena Michałowska III d

 

Zmieniony: wtorek, 06 września 2011 11:44
 
Mały Archimedes PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 listopada 2010 00:41Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

bierze udział w projekcie

"Mały Archimedes"

realizując

Program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych

nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości

w ramach

Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty

Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia

Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia

Projekt "Mały Archimedes" skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z 4 województw: podlaskiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Celem ogólnym projektu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i przedsiębiorczości na poziomie szkół gimnazjalnych poprzez realizację opracowanego przez szkołę ?Programu rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości.

Realizacja projektu przewidziana jest na okres: od 1 marca 2010 r. do 30 czerwca 2013 r., z podziałem na dwa cykle nauczania:

I cykl - od II semestru 2009/2010 do końca roku szkolnego 2011/2012, w którym uczestniczą uczniowie obecnych klas pierwszych;

II cykl - od I semestru 2010/2011 do końca roku szkolnego 2012/2013, w którym uczestniczyć będą uczniowie rozpoczynający naukę w pierwszej klasie gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011.

W ramach projektu uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku będą brali udział w:

- zajęciach dodatkowych, rozszerzających treści nauczania z matematyki, fizyki, chemii i biologii;

- kołach naukowych z matematyki, fizyki, chemii i biologii;

- obozach naukowych w czasie ferii letnich;

- ?Festiwalu Innowatorów?, podczas którego naukowcy i studenci z kół naukowych uczelni technicznych przedstawią nowoczesne eksperymenty naukowe;

- wyjazdach na zajęcia laboratoryjne na wyższe uczelnie;

- wyjazdach zagranicznych do Instytutu Maksa Plancka w Getyndze oraz do Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie.

Dzięki tym działaniom szkoła wzbogaca swoją ofertę, umożliwiając tym samym rozwój uzdolnień i zainteresowań uczniów w zakresie nauk ścisłych.

Anna Dorota Siemiatycka

 

Zmieniony: poniedziałek, 16 września 2013 21:06