Klasy 2a i 3b w Centrum Symulacji Medycznej
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 00:20

W piątek 13 grudnia uczniowie klas 2a i 3b wybrali się na wycieczkę do Suwałk. Odległość niewielka, ale cel bardzo interesujący. Główną atrakcją były bowiem zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej. Dzieci miały możliwość stać się na

chwilę członkami załogi ambulansu, poznać wyposażenie sali operacyjnej, dowiedzieć się, jak wyglądają pierwsze chwile nowo narodzonego dziecka. Poznały też możliwości umieszczonych w Centrum kamer i mogły być ich operatorami.  Następnie odbyły lekcję udzielania pierwszej pomocy, opatrywania ran i zachowania podczas krwotoku (np. z nosa). Niewątpliwą atrakcją była też możliwość robienia zdjęć w każdym pomieszczeniu, z czego skwapliwie skorzystały.

Powrót do szkoły upłynął w radosnej atmosferze, a dzielenie się przeżyciami kontynuowano jeszcze w poniedziałek. Wycieczka była bardzo udana. Polecamy.

E. Josiewicz