Zakończył się XV Regionalny Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 23:10

Do regionalnego etapu konkursu zgłoszono sześćdziesięciu czterech najlepszych recytatorów po eliminacjach powiatowych: augustowskich, ełckich, gołdapskich, suwalskich, oleckich i po raz pierwszy piskich.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Stowarzyszenia EGO „Kraina Bociana”, Starosty Oleckiego, Burmistrza Olecka.

Wyniki konkursu:

 

Ponadto Komisja przyznała nagrody specjalne:

Nagrodę Specjalną Senator Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzaty Kopiczko za najciekawszą interpretację wiersza poety mazurskiego z XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku przyznano Aleksandrze Kuleszy z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku za wiersz „Bochan chleba” Marii Zientary – Malewskiej.

Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego dla najlepszego recytatora XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” otrzyma Dawid Sujata z II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie.

 

Nagrodę Specjalną Starosty Oleckiego za najciekawszą interpretację wiersza „Sonety Warmińskie. Sonet 1” Marii Zientary – Malewskiej, komisja przyznała Janowi Albertowi Murawko ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w powiecie suwalskim.

Nagrodę Specjalną Burmistrza Olecka za najciekawszą interpretację wiersza Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego otrzyma Mateusz Olszewski z SP STO w Augustowie

Sponsorami tegorocznego konkursu są:

Stowarzyszenie EGO „Kraina Bociana”

Bank Spółdzielczy w Olecku

Starosta Olecki

Burmistrz Olecka

Jerzy Miliszewski – właściciel OCSK w Olecku

Cukiernia – Piekarnia „Oskroba”

Restauracja „Astra” w Olecku

Partnerzy :

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku.

28 marca 2019 roku o godz. 11.00 w ROK „Mazury Garbate” w Olecku odbędzie się uroczysty koncert laureatów Konkursu. Wystąpią tutaj nagrodzeni recytatorzy oraz laureaci nagród specjalnych.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z regionalną poezją. To niepowtarzalna okazja, aby poznać wyjątkowe utwory i młodych ludzi, którzy ocalą je od zapomnienia.