Krzysztof Szatrawski w Olecku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 8 listopada 2018 r. w PCWE/Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku odbyło się spotkanie autorskie z dr hab. Krzysztofem Dariuszem     Szatrawskim, prezesem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, profesorem Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Impreza była wspólnym przedsięwzięciem Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku w ramach cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie ...”. Otworzyły ją dyrektorki obu placówek: Elżbieta Domasik i Barbara Taraszkiewicz. Zgromadzeni goście mogli między innymi posłuchać fragmentów wierszy i prozy czytanych przez autora. Poeta ponownie odwiedzi nasze miasto 15 marca 2019 r.. Podczas XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” spotka się z najlepszymi recytatorami z sześciu powiatów: augustowskiego, ełckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i suwalskiego.

     Krzysztof Szatrawski  urodził się w Kętrzynie, jest: poetą, prozaikiem, eseistą, muzykologiem, tłumaczem literatury, literaturoznawcą i kulturoznawcą. Członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (od stycznia 2014 prezesem Oddziału w Olsztynie), Wspólnoty Kulturowej Borussia, Stowarzyszenia Scena Babel, Stowarzyszenia na Rzecz Kultury Żydowskiej „B`Jachad” oraz Komisji Badań nad Kulturą Warmii i Mazur Towarzystwa Naukowego im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Laureatem licznych nagród, w tym Złotej Płyty za teksty piosenek dla Krzysztofa Krawczyka. Jego wiersze pochodzące tomu zatytułowanego Wiersze graficzne  zostały wykorzystane w 2009 r. w filmie Mniejsze zło w reżyserii Janusza Morgensterna. Organizatorkami ww. imprezy były: Jolanta Kozikowska i Dorota Teresa Włodarska.