Tydzień Edukacji Globalnej - grywalizowali z „Czystą i dostępną energią” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 23:44

W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 20 listopada 2018 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyła się Międzypowiatowa Grywalizacja „Czysta i nowoczesna energia”. W grywalizacji uczestniczyli uczniowie z 15 szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę reprezentowali Anna Kaja Januszczyk i Aleksander Marchewka - uczniowie oddziału gimnazjalnego 3c pod opieką p. Wojciecha Jeglińskiego.

Młodzież została losowo podzielona na zespoły i zmierzyła się z zadaniami o tematyce odpowiadającej celowi siódmemu, dotyczącego Zrównoważonego Rozwoju – „Zapewnić wszystkim dostęp do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie” (wszystkich celów jest 17, każde województwo realizuje jeden z 16 celów). Uczniowie mieli okazję sprawdzić oraz doskonalić wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych jak biologia, chemia, fizyka i geografia. Zadania do wykonania obejmowały pokonanie pięciu stacji: energia z biomasy, energia wiatru, energia Słońca, energia wody i energia geotermalna.

Zwycięski zespół zdobył 45 punktów.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika organizowała jedną ze stacji, tj. energię wiatru.

Szkolny koordynator

Międzypowiatowej Grywalizacji

Wojciech Jegliński