Tydzień Edukacji Globalnej: „Aby świat był lepszy?” To mnie (nie) dotyczy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 listopada 2018 23:48

Dnia 23 listopada 2018 uczniowie oddziału gimnazjalnego 3d oraz klasy 7a wybrali się wraz z nauczycielem geografii p. Wojciechem Jeglińskim do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku na spotkanie w ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, który obchodzony był w naszej szkole. Pani Agnieszka Makarewicz - pracownik biblioteki w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o celach zrównoważonego rozwoju. Przedstawiła najważniejsze problemy dotyczące dostępności wody na całym świecie. Dowiedzieliśmy się również, jak w łatwy sposób możemy oszczędzać wodę. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tego związku chemicznego oraz degustowaliśmy dwa rodzaje wód mineralnych i olecką „kranówkę”. Dziękujemy za udane spotkanie!

Uczennica Patrycja Sidorowicz 3 d