Bioróżnorodność lasu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 listopada 2017 01:00

Dnia 21 listopada 2017r. odbyła się druga część zajęć w Nadleśnictwie Olecko z panem Piotrem Wydrą. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie klasy 2d, którzy aktywnie brali udział w pogadance na temat znaczenia lasu.

Poznali pracę leśnika od podstaw, sytuację lasu dziś i dawniej, gospodarkę leśną na świecie i przede wszystkim różnorodność gatunkową tego ekosystemu oraz zależności występujące między organizmami. Na zakończenie pojawiło się wiele pytań, na które pan Piotr chętnie odpowiedział uczniom. Zadowolona i bogatsza w nowe informacje młodzież miała również możliwość obejrzenia wielu gatunków zwierząt , nie tylko na zdjęciach. Teraz już tylko oby do wiosny… i ruszamy w leśne knieje.

Opiekunowie:
Elżbieta Orlik – Gogacz
Agnieszka Baranowska-Moroz