Filtrem wyciskane, czyli krople czystej wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 listopada 2017 13:24

Dnia 24 listopada 2017 oddziały gimnazjalne IIID i IIIE realizujące innowację matematyczno-przyrodniczą odbyły wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Olecku. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w szkole projektu Tygodnia

Edukacji Globalnej. Opiekę sprawowali nauczyciel biologii      i chemii - pani Elżbieta Orlik-Gogacz oraz pan Wojciech Jegliński - nauczyciel geografii i języka francuskiego. Przewodnikiem po oczyszczalni był pan Wiesław Klaus, główny technolog Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Olecku. W trakcie wizyty mieliśmy możliwość poznania kompleksowego procesu oczyszczania ścieków. Dowidzieliśmy się również, jakich rzeczy nie powinno się pozbywać drogą kanalizacji. Ku naszemu zdziwieniu oczyszczanie ścieków nie jest takie łatwe i tanie, jak mogłoby się nam wydawać. Proces ten wymaga stosowania bardzo nowoczesnych technologii spełniających wszystkie wymagania środowiskowe. Serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Klaus za praktyczne i ciekawe zajęcia.

Olaf R. Sujata, kl. IIID