Warto dbać o zdrowie i jakość życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 listopada 2017 13:22

Dnia 27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Konstancją Tanjgą-Nawrot, starszym specjalistą ds. integracji życia zawodowego i prywatnego w międzynarodowej firmie Deloitte świadczącej usługi

doradcze i audytorskie. Pani Konstancja w pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem kampanii wizerunkowych i promocji firmy wśród młodzieży i studentów. Jest także trenerem edukacji globalnej współpracującym z ORE. Towarzyszył jej mąż pan Michał Nawrot.

Wizyta została zorganizowana w ramach realizowanego w szkole projektu ,,Tydzień Edukacji Globalnej''.  W spotkaniu uczestniczyły klasy 4a i 2c. Omawianym tematem był trzeci cel zrównoważonego rozwoju - ,,Dobre zdrowie i jakość życia''. Prowadząca omówiła najważniejsze zasady zdrowego trybu życia, które wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i organizm: regularne i zrównoważone posiłki, aktywność fizyczna, sen, picie dużej ilości wody. Wzięliśmy również udział w interesującej grze interaktywnej sprawdzającej wiedzę z zakresu społecznych problemów współczesnego świata.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała gościom za przeprowadzoną lekcję. W ciekawy i przyjemny sposób dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji na temat zdrowia. Na pewno wykorzystamy je w codziennym życiu.

Wizytę gości koordynował nauczyciel geografii i języka francuskiego pan Wojciech Jegliński.                                                               

                                                   Maja Brodowska, Dominika Dadura, Irmina Dębowska, kl.2c