Globalny bieg po zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 listopada 2017 00:17

Dnia 21 listopada 2017r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klas IVa i IVb na lekcjach wychowania fizycznego wzięli udział w happeningu „Globalny bieg po zdrowie”. Pod opieką p. Beaty Kozłowskiej i p. Aliny

Kalinowskiej dzieci ruszyły na plac w centrum miasta. Podczas marszu powiewały flagami państw z różnych stron świata, które wcześniej przygotowały na godzinach wychowawczych. Każde dziecko miało inny kraj. Uczniowie prezentowali hasłao tematyce sportowej w ujęciu globalnym, np. „Cały świat uprawia sport”, „Bez sportu nie ma zdrowia i przyszłości”, „Sport łączy ludzi”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wypełniały powierzone zadania, które doprowadziły do głównego biegu na placu przy fontannie. Pierwszą pętlę pokonywały w grupkach intonując hasła, aby ostatecznie pokonać trasę wszyscy razem. Z uśmiechem na ustach, po dobrze wykonanym zadaniu, wróciły do szkoły.

Happening wywołał pozytywną reakcję mieszkańców, czego dowodem były przyjazne gesty, rozmowy a nawet zdjęcia.

 „Masz stres – ubierz dres i rusz się”!

Agnieszka Baranowska-Moroz

Beata Kozłowska

Zmieniony: piątek, 24 listopada 2017 12:37